Authors
Abstract
Her felsefi kongre zorunlu olarak politik bir öneme sahiptir. Bu, yalnızca felsefenin özünü her zaman politik olanın özüne bağlayan bir şey yüzünden değildir. Temel ve genel olarak, bu politik ima ona [felsefe ve politika arasındaki a priori ilişkiye] ağırlık katıyor, onu daha ciddi kılıyor ve özellikle felsefi kongre aynı zamanda uluslararası bir kongre olduğunda onun ayırıcı özelliğini de belirliyor. Uluslararası bir felsefe konferansı olasılığı sınırsız bir biçimde, farklı çizgilerle birlikte ve genelliğin birçok düzeyinde araştırılabilir. En genel anlamında böyle bir olasılık, felsefenin özüne aykırı olarak, ulusal felsefelerin oluşturulduğu anlamına gelir. Belirli bir anda, belirli tarihsel, politik ve ekonomik bağlamda, bu ulusal gruplar, uluslararası toplantılar düzenlemeyi, ulusal kimlikleriyle temsil edilmeyi ve burada kendi farklılıklarını belirlemeyi ya da ilişkilendirmeyi zorunlu görmüştür. Bu tür bir farklılıklar toplantısı, bir dereceye kadar sadece öğretisel bağlam veya belli bir felsefi “üslup” tarafından tanımlanan ulusal felsefi kimliklerin öngörülmüş olduğu durumlarda gerçekleşebilir. Ancak, farklılıkların ilişkilendirilmesi de ortak bir unsuru öngörür: bir toplantı ancak tüm katılımcıların paylaştığı, bu durumda felsefi söylemin evrenselliği denilen ortak bir imge ile gerçekleşebilir. Bu kelimelerle, özüyle belirli bir dil grubu ve “kültürler” ile özdeşleştirilen bir projeden daha az bir olgu belirledim. Zira açıktır ki, bu unsurun şeffaflığının başına bir şey gelmiştir.
Keywords İnsan,Felsefe,Metafizik,Hümanizm
Categories No categories specified
(categorize this paper)
Options
Edit this record
Mark as duplicate
Export citation
Find it on Scholar
Request removal from index
Translate to english
Revision history

Download options

PhilArchive copy


Upload a copy of this paper     Check publisher's policy     Papers currently archived: 54,431
External links

Setup an account with your affiliations in order to access resources via your University's proxy server
Configure custom proxy (use this if your affiliation does not provide a proxy)
Through your library

References found in this work BETA

No references found.

Add more references

Citations of this work BETA

No citations found.

Add more citations

Similar books and articles

Sorgulanmamış Hayat Yaşanmaya Değer Mi?Ferhat Onur - 2016 - Beytulhikme An International Journal of Philosophy 6 (1):307-322.
Sporun felsefi̇ boyutlarinin değerlendi̇ri̇lmesi̇.Ersin Afacan & Nazmi Avci - 2019 - Tabula Rasa: Felsefe Ve Teoloji 31:85-95.
İnsan, İnsancıllık (Hümanizm) ve İnsan Hakları.Harun Tepe - 2019 - Kilikya Felsefe Dergisi / Cilicia Journal of Philosophy 6 (2):1-16.
Nurettin Topçu'nun Felsefe ve Metafizik Tasavvuru.Riza Bakiş - 2017 - Beytulhikme An International Journal of Philosophy 7 (1):311-333.
Kant ve metafizik problem.Martin Heidegger - 2013 - Ethos: Dialogues in Philosophy and Social Sciences 6 (1).
Bir Kavram Çerçevesi Olarak Quine’nın Ontolojiye Yaklaşımı.İsmail Serin - 2017 - In Vedat Kamer & Şafak Ural (eds.), VII. Mantık Çalıştayı Kitabı. Istanbul, Turkey: pp. 585-590.
Masalların Politik İşlevi: Binbir Gece Masalları Örneği.Sema Ülper Oktar - 2016 - Beytulhikme An International Journal of Philosophy 6 (2):205-226.
Bilgi, Eğitim ve Sorgulamanın Açıklığında Modern Üniversiteleri Düşünmek.Senem Kurtar - 2016 - Kilikya Felsefe Dergisi / Cilicia Journal of Philosophy 3 (2):52-78.
Felsefe Dili Olarak Türkçe.Eyüp Can Yüksel & Mustafa Mercan - 2019 - Tabula Rasa: Felsefe Ve Teoloji 31:128-129.

Analytics

Added to PP index
2020-06-09

Total views
2 ( #1,353,544 of 2,371,803 )

Recent downloads (6 months)
2 ( #366,858 of 2,371,803 )

How can I increase my downloads?

Downloads

My notes