Abstract
У статті проаналізовано значення розуміння власної освіти для побудови ідентичності на прикладі італійських гуманістів першої половини XV ст., які позиціонували себе як автодидакти (самоучки). Автор вважає, що саме в цей час унаслідок дії цілого комплексу причин формуються передумови для виникнення явища автодидактів, яке остаточно виокремилося вже у Новому часі. Гуманісти у такий спосіб ставали в опозицію до тогочасних знання, освіти, пізнання, реалізовуючи самопрезентацію. Гуманістів приваблювали певні особливості статусу автодидакта, які давали їм змогу почуватися незалежними від усталених на той час норм, поглядів, інтелектуальних традицій, водночас використовуючи як підстави для консолідації гуманістів як окремої соціальної групи.
Keywords Ренесанс  Італія  автодидакт  ідентичність  гуманісти  Renaissance  autodidact  identity  humanists  self-identification
Categories (categorize this paper)
Options
Edit this record
Mark as duplicate
Export citation
Find it on Scholar
Request removal from index
Translate to english
Revision history

Download options

PhilArchive copy

 PhilArchive page | Other versions
External links

Setup an account with your affiliations in order to access resources via your University's proxy server
Configure custom proxy (use this if your affiliation does not provide a proxy)
Through your library

References found in this work BETA

Add more references

Citations of this work BETA

No citations found.

Add more citations

Similar books and articles

Ідентичність як внутрішній аспект мультикультуралізму: Соціально-філософський аналіз.Н. О Рєзанова - 2013 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 54:82-90.
Ворожість як фактор формування ідентичності.Дарина Сергеевна Рыжкова - 2014 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 57:212-219.
Дискурсивний підхід до формування гендерної ідентичності у просторі телесеріалів.С. В Гулевський - 2014 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 58:64-74.
Толерантність та інтолерантність як соціальні практики. Коваль - 2015 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 63:227-233.
Модерна ідентичність і постмодерні ідентифікації: Еволюція самовизначення.С. Ю Путров - 2013 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 53:28-34.
Етнокультурний ренесанс vs глобальна культура: Сучасний вимір.М. О Михайлова - 2013 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 54:116-126.

Analytics

Added to PP index
2019-06-13

Total views
62 ( #173,982 of 2,454,826 )

Recent downloads (6 months)
14 ( #47,245 of 2,454,826 )

How can I increase my downloads?

Downloads

My notes