Kyivan Academy 13:33-61 (2016)

Abstract
Статтю присвячено з’ясуванню внеску вихованців Київської духовної академії у становлення культурних практик модерного типу на теренах Російської імперії другої половини X IX — початку XX століть. В основу дослідження лягли біографії та науково-богословська спадщина братів Пархомовичів — Василя (згодом архиепископа Афанасія), Андрія і Йосифа, чия діяльність у навчальних закладах, періодичних виданнях, наукових і громадських організаціях Бессарабії тривала майже 80 років (1853-1932). Систематизація фактичного матеріалу дозволила зробити висновок, що Пархомовичі належ али до групи регіон альної інтелектуальної еліти, згрупованої довкола кишинівських архиєреїв, і брали активну участь у реалізації низки просвітницьких і місіонерських проектів. Хоч, по суті, вони були провідниками політики русифікації регіону, проте їхня діяль­ність об’єктивно сприяла формуванню інституцій та ознак модерного су­спільства у Бессарабії. Це, зокрема: поширення освіти і розвиток місцевої школи за участі Пархомовичів як керівників і викладачів Кишинівської духовної семінарії, жіночого єпархіального училища та міських гімназій; їхня діяльність у місіонерських, просвітницьких, наукових та благодійних організаціях, що сприяла консолідації бессарабського суспільства; напи­сання ними низки історичних досліджень, які лягли в основу регіональної свідомості та культурної ідентичності мешканців Бессарабії.
Keywords Київська духовна академія  Бессарабія  Кишинівська єпархія  архиєпископ Афанасій  Андрій Пархомович  Йосиф Пархомович
Categories (categorize this paper)
Options
Edit this record
Mark as duplicate
Export citation
Find it on Scholar
Request removal from index
Translate to english
Revision history

Download options

Our Archive
External links

Setup an account with your affiliations in order to access resources via your University's proxy server
Configure custom proxy (use this if your affiliation does not provide a proxy)
Through your library

References found in this work BETA

1.1 1 - unknown - 1.
Здоров'я як один з головних екзістенціалів громадських систем давнини та сьогодення.А. А Нерубасская - 2014 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 56:83-91.
Освіта в інформаційному суспільстві: Очікування і виклики.Андрій Комар - 2015 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 62:74-84.

Add more references

Citations of this work BETA

No citations found.

Add more citations

Similar books and articles

Тілесність як основа спортивної діяльності.І. Я Олексин - 2017 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 70:77-83.

Analytics

Added to PP index
2019-06-12

Total views
109 ( #82,419 of 2,324,553 )

Recent downloads (6 months)
47 ( #13,343 of 2,324,553 )

How can I increase my downloads?

Downloads

My notes