Abstract
У статті обговорено принципи кількісного дослідження в культурології, а саме можливості статистики та структурно-семіотичного методу в аналізі явищ традиційної культури. Метод застосовано до композиції українського рушника. Структурно-семіотичний аналіз композиції на рушнику може допомогти відрізнити обов’язкові елементи зображення від декоративних і встановити зв’язок між частинами. Нині вважають, що всі контури композиції мають однакову семантику. Але проведений аналіз показав, що однакову семантику мають орнаментальна смуга і рослинний орнамент. Інші елементи потрібні для того, щоб відділити їх від верхнього поля зображення і світового дерева. Це змушує нас переглянути прийняту на сьогодні трактовку семантики цих елементів. Викладений у статті метод може е бути застосовано для аналізу інших зображень та різних явищ традиційної та масової культури.
Keywords рушник  світове дерево  структура композиції  структурний аналіз  семіотичний аналіз  structural analysis  semiotic analysis  statistic analysis  pattern  folk culture
Categories (categorize this paper)
Options
Edit this record
Mark as duplicate
Export citation
Find it on Scholar
Request removal from index
Translate to english
Revision history

Download options

PhilArchive copy

 PhilArchive page | Other versions
External links

Setup an account with your affiliations in order to access resources via your University's proxy server
Configure custom proxy (use this if your affiliation does not provide a proxy)
Through your library

References found in this work BETA

No references found.

Add more references

Citations of this work BETA

No citations found.

Add more citations

Similar books and articles

Моделювання інформаційно-комунікативного процесу складних соціальних систем.Лариса Олександрівна Осипенко - 2014 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 57:161-174.
Філософія освіти: Соціокультурний вимір.М. М Міщенко - 2015 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 60:253-268.

Analytics

Added to PP index
2019-06-14

Total views
85 ( #135,342 of 2,498,786 )

Recent downloads (6 months)
12 ( #62,957 of 2,498,786 )

How can I increase my downloads?

Downloads

My notes