Transformation of the concept "subject" in the clinical discourse of philosophical anthropology

Abstract
Мета роботи полягає у постметафізичній концептуалізації суб’єкта у клінічному дискурсі філософської антропології. Теоретичний базис дослідження поєднує засоби дискурсивної аналітики і загальні принципи історико-філософської науки. Логіка дослідження збігається із парадигмальним розумінням трансформацій суб’єкта та передбачає перехід від діагностичних стратегій аналізу індивідуального буття як основи патологічності суб’єкта до дослідження терапевтичних моделей концептуалізації комунікації як детермінанти патології та, нарешті, до аналітики суб’єкта в горизонті полісуб’єктної соціальності. Наукова новизна полягає у розкритті основних антропологічних моделей суб’єкта, що відповідають функціям діагностики й терапії. Показано, що, попри революційність певних проектів, що дозволяє їх віднести до постметафізичних, у них залишаються рецидиви метафізичності, які існують в образі суб’єкта, що мислиться як основа справжності. Відповідно до критеріїв практичної імплементації ключовою є трансформація теорій суб’єкта, орієнтованих на самопокладання і автономію, у концепції, сфокусовані на відповідальності, турботі про суще і здійсненні у якості людини. Висновки. Доведено, що образ посткласичного суб’єкта, зосередженого на ідеалі власної автентичності, мусить діагностуватися як патологічний. Показана недоцільність акцентуації виключно на дискурсивності, розмові, результатом якої стає ствердження незалежності внутрішнього, хоч і маргінального світу девіантного суб’єкта. Обґрунтована необхідність доведення проблеми до логіки соціальної взаємодії, у якій виникає та форма смислової організації феноменів, що є нормальною структурою життєвого світу і на основі якої виникає повноцінний суб’єкт із уявленнями про власну самодостатність, і з турботою про суще.
Keywords Heidegger  anthropology  discourse  ontology  pathology  phenomenology  subject  Гайдеґґер  Хайдеггер  антропология  антропологія  дискурс  онтология  онтологія  патология  патологія  суб'єкт  субъект  феноменология  феноменологія
Categories No categories specified
(categorize this paper)
DOI 10.15802/ampr.v0i13.131770
Options
Edit this record
Mark as duplicate
Export citation
Find it on Scholar
Request removal from index
Translate to english
Revision history

Download options

Our Archive


Upload a copy of this paper     Check publisher's policy     Papers currently archived: 35,905
External links

Setup an account with your affiliations in order to access resources via your University's proxy server
Configure custom proxy (use this if your affiliation does not provide a proxy)
Through your library

References found in this work BETA

No references found.

Add more references

Citations of this work BETA

No citations found.

Add more citations

Similar books and articles

Transformation of the concept "subject" in the clinical discourse of philosophical anthropology.V. M. Skyrtach - 2018 - Антропологічні Виміри Філософських Досліджень 13.
Philosophic and Clinical Discourse of the Twentieth Century.V. M. Skyrtach, R. S. Martynov & A. O. Karpenko - 2016 - Antropologìčnì Vimìri Fìlosofsʹkih Doslìdžen' 10:17-23.
Discourse Analysis, Social Theory and the Subject.Lawrence Albert Lyons - 1986 - Dissertation, York University (Canada)

Analytics

Added to PP index
2018-10-02

Total downloads
0

Recent downloads (6 months)
0

How can I increase my downloads?

Monthly downloads

Sorry, there are not enough data points to plot this chart.

My notes

Sign in to use this feature