Abstract
У статті проаналізовано, яким чином перебування західної частини України у складі АвстроУгорської імперії вплинуло на самототожність українців. У центрі нашої уваги опинився роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, оскільки він, на нашу думку, на прикладі стосунків Аделі Анґер та Стефи Чорненько добре демонструє справжнє становище українців у складі АвстроУгорської монархії. Стосунки між жінками ми розглядали генералізовано: як відносини між поляками, австрійцями з одного боку та українцями з другого. Важливим для нас було з’ясувати, яку ідентичність має головна героїня українка Стефанія Чорненько. Ми також зважали, хоча і меншою мірою, за браком текстового матеріалу для дослідження, на самототожності інших персонажів роману. У статті йдеться про імпліцитну полеміку тексту Софії Андрухович зі «станіславівським феноменом», відомим ностальгією за часами Монархії: виявлено, що в романі є передапокаліптичні настрої.
Keywords ідентичність  психологізм  Андрухович  золотий вік  постколоніалізм  identity  psychologism  post-colonialism  the Golden Age  Andrukhovych
Categories (categorize this paper)
Options
Edit this record
Mark as duplicate
Export citation
Find it on Scholar
Request removal from index
Translate to english
Revision history

Download options

PhilArchive copy

 PhilArchive page | Other versions
External links

Setup an account with your affiliations in order to access resources via your University's proxy server
Configure custom proxy (use this if your affiliation does not provide a proxy)
Through your library

References found in this work BETA

No references found.

Add more references

Citations of this work BETA

No citations found.

Add more citations

Similar books and articles

Ідентичність як внутрішній аспект мультикультуралізму: Соціально-філософський аналіз.Н. О Рєзанова - 2013 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 54:82-90.
Ворожість як фактор формування ідентичності.Дарина Сергеевна Рыжкова - 2014 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 57:212-219.
Гуманітарні стратегії «донбасизації» України.Ruslana Demchuk - 2017 - NaUKMA Research Papers. History and Theory of Culture 191:18-25.
Дискурсивний підхід до формування гендерної ідентичності у просторі телесеріалів.С. В Гулевський - 2014 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 58:64-74.
Методологія дослідження аналізу проблем соціалізації іноземних студентів: Мовленнєвий контекст.Л. Ф Муц - 1990 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 65:263-268.

Analytics

Added to PP index
2019-07-05

Total views
109 ( #100,135 of 2,455,860 )

Recent downloads (6 months)
24 ( #30,509 of 2,455,860 )

How can I increase my downloads?

Downloads

My notes