4 found
Order:
 1. Cywilizacja W Myśli Polskiej: Poglądy Filozoficzno-Społeczne Erazma Majewskiego.Grażyna Szumera - 2007 - Wydawn. Uniwersytetu Śląskiego.
  No categories
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 2. Myśl Historiozoficzna I Filozofia Społeczna Jana Karola Kochanowskiego.Grażyna Szumera - 2009 - Wydawn. Uniwersytetu Śla̜skiego.
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 3. Rozważania Nad Człowiekiem W Teorii Erazma Majewskiego.Grażyna Szumera - 2020 - Civitas. Studia Z Filozofii Polityki 25:215-230.
  The subject of the article is the concept of a man formed by a Polish philosopher and sociologist Erazm Majewski. A special attention was paid the premises, which as defined by Majewski, enabled a man to cross the borders of the animal world. Anthropological studies conducted by Majewski contributed to a deeper understanding of an exceptional being, i.e. man. Majewski made an attempt to solve the riddle of man from the perspective of both natural history and sociology.
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 4. Teoria narodu według Jana Karola Kochanowskiego.Grażyna Szumera - 2007 - Archiwum Historii Filozofii I Myśli Społecznej 52.
  Jan Karol Kochanowski, polski filozof i historyk, żyjący na przełomie XIX i XX wieku, został już niemal zapomniany. Tylko dwie jego prace, tj. Tłum i jego przewódcy wydane w 1906 roku i Echa prawieku i błyskawice praw dziejowych na tle teraŸniejszooeci1, odbiły się większym echem zarówno w kraju jak i zagranicą. W filozofii polskiej jest jednym z autorów wzmiankowanych co najwyżej przez historyków dyscypliny. Należy do myślicieli niemal zupełnie zapomnianych, a autorzy, którzy interesowali się jego poglądami przyznają, że istniejące informacje (...)
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark