4 found
Order:
 1. Z czyjej perspektywy dyskutować o legalizacji handlu narządami?Ewa Baum & Jadwiga Wiertlewska-Bielarz - 2012 - Przeglad Filozoficzny - Nowa Seria 82 (2):141-150.
  No categories
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 2. Koncepcja obrazu w Dociekaniach filozoficznych.Jadwiga Wiertlewska-Bielarz - 2002 - Przeglad Filozoficzny - Nowa Seria 44 (4):101-112.
  No categories
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 3. Zastosowanie pojęcia narzędzia do analiz języka. Język jako narzędzie zradykalizowane.Jadwiga Wiertlewska-Bielarz - 2011 - Studia Z Kognitywistyki I Filozofii Umysłu 5.
  Pojęcie narzędzia językowego wydaje się być obecne w analizach języka. Jednak ani w koncepcji języka formalnego, czy aktów mowy, ani w pragmatyce pojęcie to właściwie nie występuje literalnie. W najlepszym wypadku stanowi pewien punkt odniesienia, jak w koncepcji gier językowych L. Wittgensteina. W tekście stawia się tezę, że analiza języka jako narzędzia nie jest możliwa, gdy narzędzie jest rozumiane zdroworozsądkowo, pozwala na to natomiast zmiana rozumienia narzędzia, a dokładniej jego radykalizacja. Radykalizacja ta polega na pominięciu zdroworozsądkowej intuicji, że narzędzie to (...)
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 4. O pojęciu użycia w Dociekaniach filozoficznych.Jadwiga Wiertlewska-Bielarz - 2010 - Principia 53:67-84.
  No categories
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark