Results for 'K. Kh Khanazarov'

1000+ found
Order:
 1. K Probleme Filosofii I͡azyka.K. Kh Khanazarov - 2007 - Uzbekistan.
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 2.  11
  Scientization Bolshevik Style.K. Kh Delokarov - 2000 - Russian Studies in Philosophy 39 (2):92-98.
  The topic of our discussion is extremely complex by virtue of the diversity of problems it covers, their contradictions, and their many layers. An objective analysis is complicated by the fact that we are "by origin from there," that we were all drawn into the process, and that it is difficult, if not impossible, for us to distance ourselves from this fact. Being involved in what happened is, on the one hand, a positive factor: it gives access to occurring events (...)
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 3. Ėtnos, nat︠s︡ii︠a︡, t︠s︡ennosti: sot︠s︡ialʹno-filosofskie issledovanii︠a︡.K. Kh Momdzhi︠a︡n & A. I︠U︡ Antonovskiĭ (eds.) - 2014 - Moskva: Kanon+.
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 4.  28
  Is Marxism Dead? Materials from a Discussion.V. I. Tolstykh, V. S. Stepin, E. Iu Solov'ev, V. Zh Kelle, A. A. Guseinov, A. I. Gel'man, F. T. Mikhailov, V. M. Mezhuev & K. Kh Momdzhian - 1991 - Russian Studies in Philosophy 30 (2):7-74.
  From the Editors:Such was the topic considered by members of a new discussion club, "The Free Word" [Svobodnoe slovo] , along with specialists from the Institute of Philosophy, USSR Academy of Sciences.
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 5. Doverie k znanii︠u︡ v uslovii︠a︡kh sot︠s︡ialʹnoĭ turbulentnosti: riski, ui︠a︡zvimosti, vyzovy bezopasnosti: monografii︠a︡.S. A. Kravchenko (ed.) - 2018 - Moskva: Izdatelʹstvo "MGIMO-Universitet".
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 6. al-Shukūk ʻalá Arisṭūṭālīs: fuṣūl fī tārīkh al-ʻulūm al-ʻArabīyah.Muḥammad Bin Sāsī - 2020 - Tūnis: Manshūrāt Nīrfānā.
 7.  2
  Section Introduction.V. K. Belozerov, B. N. Kashnikov, A. D. Kumankov, Kh E. Marinosyan & A. V. Soloviev - 2020 - Russian Journal of Philosophical Sciences 63 (1):7-12.
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 8. Ėstetika këz kʺaram: (ana literatura bla baĭlamly) = Ėsteticheskoe otnoshenie k deĭstvitelʹnosti i ėsteticheskai︠a︡ myslʹ balkarskogo naroda.Z. Kh Tolgurov - 2013 - Nalʹchik: Kabardino-Balkarskiĭ Institut gumanitarnykh issledovaniĭ.
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 9.  2
  A Dictionary of Pali, Part I, A-Kh. Margaret Cone.K. R. Norman - 2001 - Buddhist Studies Review 18 (2):252-253.
  A Dictionary of Pali, Part I, A-Kh. Margaret Cone. Pali Text Society, Oxford 2001. xxiv, 778 pp. £25.00. ISBN 0 86013 394 X.
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 10. Borʹba Za Individualʹnostʹ: Problema Lichnosti V Publit͡sistike N.K. Mikhaĭlovskogo.R. Kh Denilʹkhanova - 2009
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 11.  3
  İhtilaflar Fıkhında Âlimlerin Uzlaştırma Yöntemleri.جاحلا وبأ ملاس دمحم حلاص - 2016 - Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi 17 (32):139-169.
  İhtilaflar fıkhını, hilâf ilmini ve mukayeseli fıkıhı tanım ve oluşum açısından ayırdım. Fıkıhçıların ihtilaflarının öne çıkan faydalarını zikrettim ve ihtilaflar fıkhı alanında eser yazarken kullanılan altı yöntemi kitap ve fıkhî problem örnekleri ile belirttim. Alanda çalışanların günümüzde ve geçmişte kullanılan eser yazma yöntemini göstermesi için hilâf ilminde kullanılan bir yöntemi, mukayeseli hukukta ise dört yöntemi zikrettim.
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 12. Logos prava: Parmenid, Gegelʹ, Dostoevskiĭ: k voprosu o spekuli︠a︡tivno-logicheskikh osnovanii︠a︡kh metafiziki prava: monografii︠a︡.S. I. Zakhart︠s︡ev - 2019 - Moskva: Izdatelʹstvo "I︠U︡rlitinform".
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 13.  12
  Zoomorphic code of culture in the terrain modeling and its reflection in the Bashkir toponyms.G. Kh Bukharova - 2015 - Liberal Arts in Russiaроссийский Гуманитарный Журналrossijskij Gumanitarnyj Žurnalrossijskij Gumanitaryj Zhurnalrossiiskii Gumanitarnyi Zhurnal 4 (6):487.
  The article is devoted to the problem of studying the relationship between language and ethnic culture. It analyzes Bashkir toponyms associated with the cult of fire. The Bashkirs, like many nations, including the Turkic and Mongolian, have thought that fire symbolized home and was the protector of the family. The Bashkirs worshiped fire as cleansing and healing power, while at the same time the fire represented formidable and dangerous force. Fire in the Bashkir mythology is closely related to its opposite (...)
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 14.  5
  Fıkıh Usûlünün Yenilenmesi Tartışmalarında Fikrî ve Felsefî Yaklaşım.Seracettin Eraydin - 2021 - Tasavvur - Tekirdag Theology Journal 7 (2):1383-1410.
  İslam hukuku tarihine baktığımızda fıkıh usûlünün bir süreç içerisinde geliştiğini söylemek mümkündür. Bu süreç içerisinde, mezhep imamları de-diğimiz müçtehitler başta olmak üzere birçok âlimin, fıkıh usûlü ilminin yapısını oluşturan katkılarından bahsedilebilir. Örneğin İmam Ebû Hanîfe’nin istihsana başvurması, İmam Mâlik’in amel-i ehli Medine ile amel etmesi ve İmam Şafiî’nin hem Ehl-i rey hem de Ehl-i hadisin fıkhını mezcederek elde ettiği formasyonla “er-Risâle” adlı eserinde bir usûl ortaya koyması fıkıh usûlü ilminin yapısını oluşturan katkıların başında gelmektedir. Bu katkıların yanında özellikle mezheplerin kurumsallaştığı (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 15. Ot moderna k avangardu: muzykalʹnye ėpokhi i stili: ėstetika, poėtika, ispolnitelʹskai︠a︡ interpretat︠s︡ii︠a︡: sbornik stateĭ.S. Grokhotov (ed.) - 2021 - Moskva: Nauchno-izdatelʹskiĭ t︠s︡entr "Moskovskai︠a︡ konservatorii︠a︡".
  Russkiĭ kosmizm v poiskakh absoli︠u︡ta : paralleli i peresechenii︠a︡ v muzykalʹnom, poėticheskom i izobrazitelʹnom tborchestve 1910-1920-kh godov -- Liki Moderna -- Putʹ k modernu : Georgiĭ Lʹvovich Katuar -- Stilʹ modern v tvorchestve Frederika Diliusa : kont︠s︡ert dli︠a︡ fortepiano s orkestrom do minor -- Stilʹ modern i tvorchestvo Bely Bartoka (na primere opery "Zamok gert︠s︡oga Sini︠a︡i︠a︡ Boroda") -- Frit︠s︡ Kreĭsler i stilʹ modern -- Klod Debi︠u︡ssi i Moris Ravelʹ : muzyka dli︠a︡ arfy -- Klod Debi︠u︡ssi : dvenadt︠s︡atʹ ėti︠u︡dov dli︠a︡ fortepiano (...)
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 16. Intelektualʹni tradyt︠s︡iï ukraïnsʹko-ti︠u︡rksʹkoho pohranychchi︠a︡ XVI-XVIII st.: monohrafii︠a︡.Petro Krali︠u︡k - 2015 - Kyïv: KNT.
  I. Musulʹmansʹka kulʹtura ĭ filosofii︠a︡ na pivdennoukraïnsʹkykh zemli︠a︡kh -- Filosofsʹkyĭ sufizm Ibrahima alʹ-Kyrymi -- Abu lʹBaka'alʹ-Kafauvi: paradyhma postklasychnoho syntezu nauk -- Rat︠s︡ionalizm Mukhammada alʹ-Kafauvi ta Mukhammada alʹ-Akkirmani -- II. Obraz ti︠u︡rksʹkykh narodiv v ukraïnsʹkiĭ literaturi rannʹomedrnoï doby.
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 17. Ḳuşeyrî’nin Leṭ'ifu’l-İş'r't’ında Ahk'm Âyetlerinin İş'rî Yorumu.İskender ŞAHİN - 2021 - Tasavvur - Tekirdag Theology Journal 7 (2):1043-1074.
  Fıkıh ve tasavvuf, bir insanın günlük yaşamı ile doğrudan alakalı olan iki disiplindir. Bundan dolayı İslam âlimleri, hemen her devirde bu iki alan arasında dinamik bir ilişkinin varlığını fark etmişler ve bu durumu daima göz önünde bulundurmuşlardır. Diğer taraftan söz konusu alanların temel kaynağının Kur’ân ve sünnet olması gerçeği de bu ilişkinin göz ardı edilememesinin nedenlerden biri olarak görülebilir. Bu minvalde çıkış noktaları itibariyle fıkhı ve tasavvufu bir araya getiren Kur’ân olduğu için, mutlaka ona yönelmek gerekir. Bu durumda, mevcut ahkâm (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 18.  3
  منهج الإمام الشيرازي في كتابه" اللمع في أصول الفقه".Shawish Murad - 2020 - van İlahiyat Dergisi 8 (13):59-86.
  İslam hukukun temel ilkelerinin yazımında ve beyanında usûlcülerin yöntemleri farklıdır. Şîrâzî, fıkıh usûlünde birçok kitap telif etmiş, şöhreti yayılmış bir usûlcüdür. Bu çalışmada Şîrâzî’nin ve onun en önemli kitaplarından olan “el-Luma’ fî usûli’l-fıkh”ın tanıtımı yapılacak ardından yönteminin en belirleyici özellikleri ve kitabının içeriğini sunma yaklaşımı açıklanacaktır. Böylece uygulamalı bir şekilde mensup olduğu fıkhî ekolün ayırt edici özelliklerinin tesbiti yapılacaktır. Araştırmanın neticesinde Şîrâzî’nin mütekellim metodunu takip ettiği sonucuna varılmıştır. Eserinde fıkıh usûlünün bir dizi teriminin tanıtımına ve usûl kaidelerinin beyanına yer vermesi, (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 19. Mak'sıdu’ş-Şeri' Işığında Modern Medyanın Öncelikleri.Mahmoud Alnaffar - 2022 - Atebe 8:265-298.
  Modern dönemde iletişim ve ulaşımda teknolojinin gelişmesiyle birlikte dünya küçük bir köy haline gelmiştir. Bu dönemde Batı sistemi maneviyatı ve ahireti bırakıp maddiyat ve dünya için belli araç ve gereçleri üreterek modern medya alanına egemen olma gücünü elde etmiştir. Bu durum özellikle İslam’a saldıran söylemlerin tırmanması, dini gruplara saldırıların artması ve İslami içeriklerle savaşın büyümesiyle birlikte İslami medyayla uğraşanların hitap önceliklerini tekrar gözden geçirmelerini gerekli kılmıştır. Aslında bu meydan okumalar İslam medyasının daha önce sıkıntısını yaşadığı ve halen de devam eden (...)
  No categories
  Direct download (3 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 20.  3
  Mezhepleri̇n Haber-i̇ vâhi̇d i̇le Amel etmek i̇çi̇n beni̇msedi̇kleri̇ şartlar ve bu şartlarin hükümlere etki̇si̇ -ki̇tâbu’l-cenâi̇z özeli̇nde-.Tacettin ÇETİNTÜRK - 2021 - van İlahiyat Dergisi 9 (15):60-83.
  Fıkıh literatüründe sünnet önemli bir yere sahiptir. Çünkü fıkhın temeli Hz. Peygamber tarafından atılmış ve fıkhın gayesini en iyi bilen ve uygulayan kendisi olmuştur. Bu sebeple şer’î amelî konularda hüküm istinbatı için müctehid imamlar, Kur’an’dan sonra sünnete başvurmuşlardır. Bununla birlikte müctehid imamlar, Hz. Peygamber’den gelen rivayetlerin bazılarını kabul ve onlarla amel etmede görüş ayrılıkları yaşamışlardır. Görüş ayrılıklarının temelinde ise sünnetin ekseriyetini teşkil eden haber-i vâhid vardır. Çünkü haber-i vâhid yapısal açıdan yalan, yanlışlık ve vehm ihtimali bulundurması yanında doğruluğu zan ile (...)
  No categories
  Direct download (3 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 21.  6
  مدرسة البصرة الحديثية في النصف الأول من القرن الأول الهجري: دراسة في أسباب التأخر العلمي عن مدرسة الكوفة.‪Ahmad Snobar - 2020 - Tasavvur - Tekirdag Theology Journal 6 (1):433-485.
  Bu araştırma hicri birinci asrın ilk yarısında varlık gösteren Basra’nın, fıkhıyla meşhur bazı sahâbîlere ev sahipliği yapmasına rağmen hadis ve fıkıh ilimlerinde, aynı dönemde öne çıkan Kûfe’den geri kalmasının muhtemel sebeplerine odaklanmaktadır. Söz konusu sahâbe arasında öne çıkanlar, Basra’da on iki sene ikamet etmiş olan Ebû Musa el-Eş’arî ve dört sene bulunan İbn Abbas’tır. Mezkûr iki sahâbenin fıkhî müktesabatlarının yanında çok sayıda hadis rivayetine sahip olduğu da bilinmektedir. Ancak buna rağmen her ikisinin de İbn Mes‘ûd’un, Kûfe’de yaptığı etkiyi gösterdikleri söylenemez. (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 22. Early Islam in Medina Mālik and His Muwaṭṭa’. Yasin Dutton. London: Bloomsbury Academic, 2022, 144 s. ISBN: 978-1-3502-6186-0. [REVIEW]Ömer Yilmaz - 2022 - Atebe 8:345-350.
  Dört büyük fıkıh mezhebinden birisinin kurucusu olan İmam Malik, sahih rivayetleri derlediği eserine Muvatta adını vermiştir. Muvatta aynı zamanda ilk fıkıh formülasyonu durumundadır, ilk müslüman toplumun resmini çizen bir kaynak durumundadır ve İslam'ın yazıya geçirilmeden önce bir aksiyon olarak yaşanan halini ortaya koymaktadır. Fıkhın ve hadisin ilk yazılı kaynaklarından birisini teşkil eden bu eser, hadislerin sıhhatine yönelik özellikle batı kaynaklı eleştirilere en iyi cevap durumundadır. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki raviler, Muvatta'ı aynı şekilde nakletmek suretiyle sahih hadislerin aynı zamanda Hz. Peygamber döneminden (...)
  No categories
  Direct download (3 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 23.  3
  The heart’s downward path to happiness: cross-cultural diversity in spatial metaphors of affect.Yuma Ito & Ewelina Wnuk - 2021 - Cognitive Linguistics 32 (2):195-218.
  Spatial metaphors of affect display remarkable consistencies across languages in mapping sensorimotor experiences onto emotional states, reflecting a great degree of similarity in how our bodies register affect. At the same time, however, affect is complex and there is more than a single possible mapping from vertical spatial concepts to affective states. Here we consider a previously unreported case of spatial metaphors mapping down onto desirable, and up undesirable emotional experiences in Mlabri, an Austroasiatic language of Thailand and Laos, making (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark   2 citations  
 24.  1
  Sociological Overview of the Ijtihads of the Rashid Caliphs Period.Kemal Coşkun - forthcoming - Dini Araştırmalar.
  Türkiye'de yapılan din sosyolojisi çalışmaları beraberinde nesnel olanı tarafsız bir tarzda inceleme kaygısını her zaman sürdürmüştür. Ülkemizdeki çalışmaların İslam dini ve İslam temelli farklı dini gruplar üzerine yoğunlaşması metodolojik olarak din sosyolojisinin tarafsızlığı problemini gündemde tutmuştur. Bununla beraber Türk toplumunu ve İslamiyet’in hâkim din olduğu diğer toplumları anlamak, dini olduğu kadar sosyolojik olarak da ilk kaynaklara inmekle, vahyin ilk muhataplarının davranışlarını yorumlamakla mümkün olacağı dikkate alınmalıdır. Özellikle İslam tarihinin özel bir dönemi olan “Râşid Halifeler Dönemi” ictihadları, hem İslam fıkhının teşekkülünde (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 25.  15
  Incompleteness and Fixed Points.Lorenzo Sacchetti - 2002 - Mathematical Logic Quarterly 48 (1):15-28.
  Our purpose is to present some connections between modal incompleteness andmodal logics related to the Gödel-Löb logic GL. One of our goals is to prove that for all m, n, k, l ∈ ℕ the logic K + equation image□i □jp ↔ p) → equation image□ip is incomplete and does not have the fixed point property. As a consequence we shall obtain that the Boolos logic KH does not have the fixed point property.
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 26. Towards a History of Syriac Rhetoric in Late Antiquity.Alberto Rigolio - 2022 - Millennium 19 (1):197-218.
  This article presents the first comprehensive study of Syriac rhetoric in late antiquity. It builds on existing scholarship on the Syrians’ engagement with Graeco-Roman paideia and Christian rhetoric, but it also goes further in that it draws attention to the Syrians’ participation in Near Eastern rhetorical traditions (mainly transmitted through Aramaic) and in the rhetoric of the Hebrew Bible, which was translated into Syriac without Greek intermediaries. At the same time, this article demonstrates that Syriac rhetoric flourished in distinctive and (...)
  No categories
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 27.  1
  İslam hukukunda zannî bi̇lgi̇ni̇n deli̇l değeri̇ bağlaminda i̇cti̇had.Mehmet Zahir Karataş - 2021 - van İlahiyat Dergisi 9 (15):215-237.
  Özet Dini bilginin temel kaynağı olan Kur’an ve Sünnet’in Peygamberimizden bize haber yoluyla intikal ettiği hususu izahtan vârestedir. Rasûlullâh demek, Allah’tan aldığı bilgiyi insanlara ileten elçi, haberci demektir. Bu nedenle Peygamberlerden bize ulaşan dini bilgiye de haber ya da haber-i resûl denilmiştir. Rasûlullâh’tan teşrî’ ile ilgili gelen her haber, duyanlar ve tevâtür yoluyla ulaşılanlar için bila şek vela ihtilâf, kesinkes doğru ve bağlayıcıdır. Ancak bazı haberlerin Rasûlullâh’a nisbeti kesin olmadığı için ya da nisbeti kesin olsa da delâleti kesin olmadığı için (...)
  No categories
  Direct download (3 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 28. HAAKONSSEN, K.: "The Science of a Legislator: The Natural Jurisprudence of David Hume and Adam Smith". [REVIEW]K. Campbell - 1982 - Australasian Journal of Philosophy 60:389.
 29. K. WENZEL, HoboPilgrim, ISBN 978-3-7867-2876-4.K. Vechtel - 2011 - Theologie Und Philosophie 86 (4):624.
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 30. K. Mainzer.K. Mainzer, Symmetrica der Natur & Studieo zur Natur-und Wissenschaftsphilosophie - 1994 - In Dag Prawitz & Dag Westerståhl (eds.), Logic and Philosophy of Science in Uppsala. Kluwer Academic Publishers. pp. 453.
  No categories
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 31. Deník 1989.Rudolf Battěk - 2020 - Praha: Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i..
  No categories
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 32.  10
  Kıbrısta BM Tarafından Gerçekleştirilen.Soyalp Tamçeli̇k - 2013 - Journal of Turkish Studies 8 (Volume 8 Issue 5):733-778.
  No categories
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 33. Lehrer, K.-Self-Trust.K. Meeker & R. Van Woudenberg - 1999 - Philosophical Books 40:252-255.
 34.  18
  Prof. K. borinski on W. B. Smith's biblical criticism.K. Borinski - 1911 - The Monist 21 (2):307.
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 35. K. J. WU "Discovering formal logic". [REVIEW]K. G. Ferguson - 1995 - History and Philosophy of Logic 16 (2):285.
 36. K. Wigginton," Computer Crime: Assessing the Lawyer's Perspective.K. Forcht & D. Thomas - 1989 - Journal of Business Ethics 8 (4).
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 37. K. Satchidananda Murty: Vedic Hermeneutics.K. Werner - 1996 - Asian Philosophy 6:79-80.
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 38.  36
  K. I. Kalliphatides: (1) Ἑρμηνευτικὲς Παρατηρήσεις στὸν Διάλογο τν Mηλίων. (2) Ἑρμηνευτικὲς Παρατηρήσεις στὸν Διάλογο τν Mηλίων, i. Pp. 48, 12. Thessaloniki: privately printed, 1965. Paper. - R. Weil: Thucydide: La Guerre du Péloponnèse: Périclès. Pp. 105; map. Paris: Presses Universitaires de France, 1965. Paper, 9 fr. [REVIEW]K. J. Dover - 1968 - The Classical Review 18 (01):109-.
  Direct download (3 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 39.  12
  W. K. C. Guthrie's "A History of Greek Philosophy". Volume IV: "Plato: The Man and his Dialogues: Earlier Period". [REVIEW]K. W. Harrington - 1978 - Philosophy and Phenomenological Research 38 (3):431.
 40.  6
  Ramesh K. Sharma, J. M. E. McTaggart: Substance, Self, and Immortality (Lanham: Lexington Books, 2015), pp. 544+xviii, $130. [REVIEW]K. C. Pandey - 2020 - Journal of the Indian Council of Philosophical Research 37 (3):501-504.
  No categories
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 41. Philosophy and Argumentation in Third-Century China the Essays of Hsi K Ang.K. Ang Chi & Robert G. Henricks - 1983
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 42.  41
  K. Brodersen (ed.): Große Gestalten der griechischen Antike. 58 historische Portraits von Homer bis Kleopatra. Pp. 507. Munich: C. H. Beck, 1999. Cased. ISBN: 3-406-44893-3. [REVIEW]K. Kapparis - 2000 - The Classical Review 50 (1):380-381.
  Direct download (3 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 43. K, t, Maslin.K. Smith - 1995 - Cogito 9:79.
  No categories
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 44. K̲h̲irad afrozī aur raushan k̲h̲ayālī.Rifʻat Iqbāl K̲h̲ān - 2021 - Ḥaidarābād: Fikshan Hāʼūs.
  Study of rationalism in Urdu literature.
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 45. Aporiák próbatétele: tanulmányok, esszék.Lóránt Kicsák - 2015 - [Budapest]: Líceum.
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 46.  17
  Jungmann, K. René Descartes.K. Jungmann - 1908 - Kant Studien 13 (1-3).
 47.  16
  K'aokuhsue yu Kechishih . Hsia Nai.K. C. Chang - 1981 - Isis 72 (2):317-318.
  No categories
  Direct download (3 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 48. Simpson, SG, Tanaka, K. and Yamazaki, T., Some conserva.K. Tanaka - 2002 - Annals of Pure and Applied Logic 118:249.
 49.  11
  Yuri K. Melvil's "Charles Peirce and Pragmatism". [REVIEW]Paul K. Crdsser - 1971 - Philosophy and Phenomenological Research 32 (2):271.
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 50.  17
  k.L. N. & K. I. - manuscript
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark   1 citation  
1 — 50 / 1000