Order:
 1.  9
  Konstruktywistyczny szacunek do nauki. O podejściu Richarda Rorty’ego i Bruno Latoura.Tomasz Szymon Markiewka - forthcoming - Diametros:1-13.
  Celem artykułu jest odpowiedź na pytanie: jak można być konstruktywistą, a jednocześnie traktować naukę jako jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnych społeczeństw? Jako że konstruktywizm jest bogatym nurtem, mającym wiele odmian, autor skupia się tylko na jego dwóch przedstawicielach – Richardzie Rortym i Bruno Latourze. Stara się dowieść, że z połączenia wybranych aspektów ich stanowisk można zbudować spójną odpowiedź na zadane pytanie. Choć Rorty i Latour odrzucają realistyczną wizję nauki, to jednocześnie przekonują, że nauka jest skutecznym sposobem na radzenie sobie ze (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 2. Bruno Latour i „koniec” postmodernizmu.Tomasz Szymon Markiewka - 2012 - Diametros 33:101-119.
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 3.  3
  Rorty na temat świata i prawdy. Polemika z Hanną Buczyńską-Garewicz.Tomasz Szymon Markiewka - 2014 - Diametros 41:152-167.
  Hanna Buczyńska-Garwicz claims that Richard Rorty wants to get rid of the notion of truth. Moreover, she thinks that Rorty’s attitude to the problem of truth is connected with his claim that there is no world beyond language. The author of the article tries to prove that Buczyńska-Garewicz's description of Rorty’s philosophy is very inaccurate. All Rorty wants is just to convince us that philosophy has nothing interesting to say about truth and world and that we should try to stop (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark